خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 634015 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آیا با مسببان ورود برخی متهمان جاسوسی و توده‌ای‌ به سازمان محیط زیست برخورد می‌شود؟!- اخبار اجتماعی

تسنیم | اجتماعی و حوادث | جمعه، 25 مرداد 1398 - 14:01
آیا با مقصران و عاملان نفوذ عده‌ای متهم به جاسوس و وابسته به فرقه‌های انحرافی، برخوردی صورت خواهد گرفت یا روند تصمیم‌سازی چنین افرادی در حوزه محیط زیست کشور ادامه خواهد یافت؟
محيط،زيست،سازمان،حفاظت،كلانتري،حوزه،طبيعت،مدارس،رياست،ابتكار،...

به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم؛ چند روز پیش بود که "عیسی کلانتری" رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری که با حضور گزینشی خبرنگاران و سؤالات هماهنگ‌شده برگزار شد، طرح راه‌اندازی مدارس طبیعت را غیرقانونی و غیرشرعی و بنیانگذاران آن را از اعضای "حزب توده" اعلام کرد.
طرحی که با روی کار آمدن دولت به اصطلاح محیط زیستی حسن روحانی و در زمان ریاست معصومه ابتکار در سازمان حفاظت محیط زیست کلید خورده و با وجود اینکه از سوی متخصصان حوزه محیط زیست، طرحی نادرست و پوششی برای زمین‌خواری دانسته شد، پس از تبلیغات و حمایت بسیار از سوی سازمان حفاظت محیط زیست چند سالی است در بسیاری از استان‌ها کشور به اجرا در‌آمده است.
ابتکار و کلانتری با سازمان محیط زیست چه کردند؟
بدین ترتیب طرحی که در چهار سال اول ریاست جمهوری حسن روحانی مایه فخر و مباحات دولت به شمار می‌رفت، حالا در چهار سال دوم ریاست جمهوری وی، غیرقانونی و غیرشرعی دانسته شد!
جالب‌تر آنکه کلانتری در این نشست، دو بنیانگذار مدارس طبیعت را به استناد گزارش‌های وزارت اطلاعات، عضو حزب توده اعلام کرد!
کلانتری در حالی به نقل از وزارت اطلاعات، بنیانگذار مدارس طبیعت را فاقد صلاحیت فعالیت در حوزه مدارس طبیعت عنوان کرده و از حضور او در تلویزیون گلایه دارد که این فرد، علاوه بر بنیانگذاری مدارس طبیعت، مدیریت کلی دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست را در چهار سال نخست ریاست جمهوری حسن روحانی در کارنامه دارد و در این مدت به‌عنوان دست راست معصومه ابتکار در حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست به فعالیت مشغول بوده است!
اینکه چرا عضویت بنیانگذار مدارس طبیعت در حزب توده، پیش از انتصاب وی به عنوان یکی از مدیران ارشد معاون سابق رئیس‌جمهور(معصومه ابتکار) مورد توجه قرار نگرفته، پرسشی که ماجراهایی مشابه را تداعی می‌کند و البته پرسش‌هایی بی‌پاسخ را.
جریان انحرافی شکاردوست؛ بنیانگذار موسسه میراث پارسیان
بهمن 96 بود که اعضای یک انجمن خصوصی موسوم به موسسه حیات وحش میراث پارسیان به اتهام جاسوسی بازداشت شدند موسسه‌ای که دستکم پیشینه عملکرد محیط زیستی تاریکی دارد و موسسانش از مدافعان یا فعالان حوزه شکار به شمار می‌روند.
موسسه‌ای‌ حامی طرح مدارس طبیعت و بنیانگذارانش که از آغاز دوره اول ریاست جمهوری حسن روحانی پا گرفت و علی‌رغم نوپا بودنش به سرعت در سازمان حفاظت محیط زیست ریشه دواند، به‌گونه‌ای که در همان نخستین ماه‌های شکل‌گیریش از سوی معصومه ابتکار به عنوان شریک سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملل در پروژه بین‌المللی حفاظت از یوز معرفی شد؛ موسسه‌ای که بازداشت اعضایش با واکنش‌های عجیب و عجولانه کلانتری مواجه شد!
کلانتری بارها به استناد گزارش‌های وزرات اطلاعات، به جای آنکه تا زمان محاکمه متهمان منتظر بماند و اظهارنظر را به مراجع ذی‌صلاح در دستگاه قضا بسپارد، مدعی شد متهمان جاسوس نیستند و باید آزاد شوند!
حمایت کلانتری از متهمان جاسوسی حوزه محیط زیست
حالا در صورتی که ادعای عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را حقیقت بدانیم و بپذیریم که وزارت اطلاعات، پس از 4 سال فعالیت کلیدی این فرد، حالا متوجه عضویت وی در حزب توده و عدم صلاحیتش شده است، این شبهه مطرح می‌شود که آیا ممکن است کلانتری، مدتی دیگر و با تاخیر، جاسوس بودن اعضای موسسه میراث پارسیان را در نشست‌های خبری خود اعلام و به اشتباه خود اقرار کند؟!
آن هم در شرایطی که "کاوه مدنی" معاون نورچشمی منتخبش خود پس از متهم شدن به جاسوسی در حالی که ممنوع‌الخروج شده بود به شیوه‌ای ماهرانه و در قالب ماموریت از ایران فرار و از راه دور استعفای خود را به کلانتری تسلیم کرد!
فعالیت چهار ساله یک عضو حزب توده در حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی بی‌سابقه یک موسسه خصوصی که موسسانش را شکارچیانی با عقبه‌ای انحرافی تشکیل می‌دهند و معاونت یک متهم جاسوسی در این سازمان، مواردی است که در دولتی با ادعای دولت محیط زیستی شاهد آن هستیم!
سازمانی که همچنان از مشاوره وابستگان و ذی‌نفعان متهمان پرونده استفاده می‌کند؛ این موارد لزوم ورود جدی دستگاه‌های امنیتی و نظارتی را به حوزه محیط زیست گوشزد می‌کند و این پرسش‌ را طرح می‌کند که آیا با مقصران و عاملان نفوذ این افراد در قلب تنها نهاد متولی حفاظت از محیط زیست کشور برخوردی صورت خواهد گرفت یا روند تصمیم‌سازی فرقه‌های مختلف در حوزه محیط زیست کشور ادامه خواهد یافت؟!
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 634015 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.