خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 633964 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از عربستان در پی نقض حقوق مهاجران اتیوپیایی

ایسنا | بین‌الملل | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:52
دیده‌بان حقوق بشر نقض حقوق مهاجران اتیوپیایی در عربستان سعودی را محکوم کرد.
عربستان،اتيوپيايي،مهاجران،حقوق،بشر،سعودي،گزارش،سازمان،اتيوپي

دیده‌بان حقوق بشر نقض حقوق مهاجران اتیوپیایی در عربستان سعودی را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی نسبت به وضعیت مهاجران اتیوپیایی در عربستان ابراز نگرانی کرد.
این سازمان اقدامات مقامات سعودی علیه مهاجران اتیوپیایی از جمله شکنجه، سوء استفاده و بازداشت در شرایط بد را محکوم کرد.
این سازمان در گزارش خود با استناد به شهادت چند تن از این مهاجران آورده است: مرزبانان سعودی از تیراندازی به سوی مهاجران اتیوپیایی دریغ نمی‌کنند به طوری که این تیراندازی‌ها تاکنون شماری کشته و مجروح برجای گذاشته است.
طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر، مهاجران اتیوپیایی برای رسیدن به عربستان با خطرات زیادی در دریای سرخ و خلیج عدن مواجه هستند و آن‌ها پس از رسیدن به عربستان نیز در شرایط بسیار بدی بازداشت می‌شوند و در معرض شکنجه، سوء استفاده قرار می‌گیرند و سپس از این کشور اخراج می‌شوند.
خطرات زیاد
در همین راستا، فلیکس هورن، پژوهشکر دیده‌بان حقوق بشر و متخصص امور آفریقا در سخنانی اظهار کرد: بسیاری از شهروندان اتیوپی که به امید زندگی بهتر روانه عربستان می‌شوند، در سفر با خطرات زیادی ازجمله مرگ در دریا و انواع شکنجه‌ها مواجه هستند.
وی افزود: عربستان سعودی صدها هزار تن از مهاجران اتیوپی را به زور و بدون انجام اقدامات لازم به آدیس‌آبابا برگردانده است و تنها دستاورد این سفر برای آنها بدهی و آسیب بوده است.
طبق آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM)، زمانی که ریاض در سال ۲۰۱۷ کمپینی را علیه مهاجرت غیرقانونی به راه انداخت، در عربستان حدود ۵۰۰ هزار اتیوپیایی وجود داشت.
دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود به نقل از IOM آورده است: مقامات عربستان از مه ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۱۹، ۲۶۰ هزار اتیوپیایی را از این کشور به اجبار کوچانده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.
این سازمان در ادامه مقامات اتیوپی، یمن و عربستان را به عدم اتخاذ تدابیر لازم برای پایان دادن به این خشونت متهم کرد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 633964 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.