خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 633964 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سخنگوی اشرف غنی: تلاش احتمالی پاکستان برای امتیاز طلبی از روند صلح افغانستان- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:45
سخنگوی رئیس جمهور افغانستان در واکنش به اظهارات سفیر پاکستان در آمریکا گفت: موضوع کشمیر ربطی به افغانستان ندارد اما ممکن است که پاکستان در صدد امتیاز طلبی از روند صلح افغانستان باشد.
افغانستان،كشمير،پاكستان،صلح،آتش،موضوع،كودكان،زنان،ربطي

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، همزمان با تعهد پاکستان برای همکاری با آمریکا در روند صلح افغانستان، دولت هند در اقدامی بی‌سابقه خودمختاری و اختیارات ویژه ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد.
این موضوع بار دیگر نگرانی‌هایی را درباره اینکه پاکستان بخواهد برای امتیاز طلبی در موضوع کشمیر از روند صلح افغانستان استفاده کند برانگیخته است.
اخیرا «اسد ماجد خان» سفیر پاکستان در واشنگن به رسانه‌ها گفته بود که ممکن است پاکستان به دلیل تشدید تنش‌ها نظامیان پاکستان از مرز افغانستان به کشمیر اعزام شوند که ممکن روند صلح افغانستان را با چالش روبرو کند.
این در حالی است که ارتش پاکستان با ادعای مبارزه با تروریسم و تامین امنیت مرزی در سالهای اخیر هزاران سرباز پاکستانی را در امتداد خط دیورند با افغانستان مستقر کرده است.
«صدیق صدیقی» در واکنش به اظهارات سفر پاکستان تصریح کرد که اعزام نظامیان پاکستانی از مرزهای افغانستان به کشمیر هیچ تاثیری بر مذاکرات صلح با طالبان نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد که موضوع کشمیر مسئله داخلی هند است و ربطی به تلاش‌های صلح در افغانستان ندارد؛ اما ممکن است که پاکستان در صدد امتیاز طلبی از این موضوع باشد.
این نخستین باری نیست که رهبران سیاسی پاکستان مسائل کشمیر را با افغانستان گره می‌زنند.
پیش از این نیز «شهباز شریف» رهبر جریان اپوزیسیون در پارلمان پاکستان گفته بود که اگر کشمیر در آتش می‌سوزد، زنان و کودکان کشته می‌شوند پس افغانستان نیز باید در آتش بسوزد.
از نظر کارشناسان این استدلال که اگر کشمیر در آتش می‌سوزد در آنجا زنان و کودکان کشته می‌شوند پس افغانستان نیز باید در آتش سوخته و زنان و کودکان آن کشته شوند بسیار غیر منطقی و اشتباه است.
زیرا تنش‌های کشمیر ربطی به افغانستان ندارد، افغانستان نه در جنگ کشمیر حضور ندارد و حتی در مسائل کشمیر در بسیاری از موارد از مواضع پاکستان حمایت کرده است.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 633964 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.