خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 626615 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

پیش نویس «لایحه مبارزه با راهزنی دریایی» بررسی شد

مهر | اجتماعی و حوادث | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:44
بررسی پیش نویس لایحه «مبارزه با راهزنی دریایی» در کارگروه کیفری (­امور ماهوی) اداره کل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضائیه در دستور کار قرار گرفت.
ماده،دريايي،لايحه،راهزني،كارگروه،شناور،بازنگري

به گزارش خبرگزاری مهر، در کارگروه کیفری(امور ماهوی) معاونت حقوقی قوه قضائیه، ماده یک پیش ­نویس لایحه مبارزه با راهزنی دریایی مشتمل بر ۷ بند و ۶ تبصره، مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفت.
این پیش­ نویس با توجه به ضرورت­ ها، مسائل و مشکلات متعدد پیش آمده برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای شریک تجاری در مواجهه با راهزنان دریایی، در ۱۴ ماده تهیه و تدوین شده است.
بر اساس ماده یک آن، راهزنی دریایی به «هر اقدام خشونت­آمیز، توقیف یا تصرف غیرقانونی نسبت به کشتی، شناور یا هواپیمای دیگر، اشخاص یا اموال موجود در آنها توسط خدمه یا مسافران یک کشتی، شناور یا هواپیما با کاربرد غیرنظامی و غیردولتی در دریای آزاد و یا هر مکان خارج از صلاحیت دولت ها با اهداف شخصی» اطلاق می­ شود؛ ماده صدر این لایحه، همچنین با توجه به نوع و نحوه ارتکاب جرم یادشده، به تعیین مجازات ­های مربوط پرداخته است.
در جلسات گذشته این کارگروه پیش­نویس لایحه «اصلاح ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب» در دستور کار قرار داشت و بررسی و بازنگری آن اتمام یافت.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 626615 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.