خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 626586 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دیپلمات روس: آمریکا هدفمندانه به دنبال عدم تمدید پیمان «استارت-3» است- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:38
یک مقام وزارت خارجه روسیه گفت: تلاش طرف آمریکایی برای مرتبط دانستن آزمایش به روی موشک‌های کروز مافوق صوت در روسیه با پیمان «استارت-3»، تنها بهانه‌ای برای عدم تمدید این توافقنامه مهم در عرصه ثبات راهبردی است.
راهبردي،تمديد،تسليحات،پيمان،روسيه،آمريكا،كاهش،توافقات،تهاجمي،...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، نوشته است: "ولادیمیر ارماکوف" مدیر بخش عدم گسترش و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه معتقد است که آمریکا هدفمندانه بهانه‌هایی را برای جلوگیری از تمدید پیمان مربوط به کاهش و محدود سازی تسلیحات راهبردی تهاجمی معروف به «استارت-3» ابداع می‌کند.
وی اقدامات واشنگتن در رابطه با مرتبط دانستن تمدید این پیمان با آزمایشات مسکو به روی "موشک‌های کروز مافوق صوت"، به ویژه در رابطه با حادثه انفجار اخیر در پایگاه نظامی در منطقه «آرخانگلسک» را بی پایه و اساس نامید.
به عقیده این دیپلمات بلندپایه، چنین اظهاراتی از سوی طرف آمریکایی تنها بهانه جویی برای جلوگیری از تمدید این توافق‌نامه و آزادی عمل کامل آنها برای افزایش تعداد زرادخانه‌های هسته‌ای این کشور است که به ثبات راهبردی و امنیت بین المللی آسیب جدی می‌رساند.
پیش از این خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خبری خود در دولت آمریکا اعلام کرد، مقامات کاخ سفید معتقدند که آزمایشات صورت گرفته در روسیه به روی موشک‌های کروز مافوق صوت مسئله تمدید پیمان استارت 3 را زیر سوال برده است
این مقام بلندپایه وزارت خارجه روسیه همچنین یادآور شد که روسیه بارها آمادگی خود برای بررسی مسائل مربوط به امکان تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی را اعلام کرده است.
به گفته وی، در شرایط کنونی چنین اقدامی عاقلانه و برخوردی مسئولانه است که مانع از وخامت اوضاع در عرصه ثبات راهبردی شده و زمان مضاعفی برای بررسی برخوردهای مشترک با مسئله ظهور تسلیحات جدید و امکان توافقات جدید در عرصه کنترل تسلیحاتی را به دو کشور می دهد.
ارماکوف تاکید کرد: «نباید فراموش کرد که برای تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی لازم است تا مشکلات به وجود آمده از طرف آمریکا در رابطه با خروج یکجانبه آمریکا از توافقات درباره گزارشات مربوط به تعداد سلاح‌های راهبردی که آنها به طور رسمی آن را "نامحسوس" اعلام کرده‌اند، حل و فصل شود.
به‌خصوص در شرایطی که بازرسان روسی قادر نیستند نتایج چنین نوسازی‌هایی را که در چارچوب توافقات مورد تاکید قرار گرفته را تایید یا تکذیب کنند.»
لازم به یادآوری است که پیمان مربوط به کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی (معروف به استارت-3) در سال 2010 بین آمریکا و روسیه منعقد شد.
مدت اعتبار این سند در سال 2021 به پایان می‌رسد، ولی طرف آمریکایی هنوز برای آغاز مذاکرات به منظور تمدید این توافقنامه مهم ابراز تمایل نمی‌کند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 626586 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.