خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 633964 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ریاست اجرایی دولت افغانستان: آمریکا توافقنامه‌ای جدیدی را با افغانستان به امضا خواهد رساند- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:37
سخنگوی رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که همزمان با امضای توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان، واشنگتن توافقنامه‌ای جدیدی را با دولت افغانستان نیز به امضا خواهد رساند.
توافقنامه،دولت،آمريكا،افغانستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب الرحمان رحیمی» سخنگوی رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: آمریکا در نظر دارد در صورت امضای توافقنامه صلح با طالبان توافقنامه‌ای را با دولت این کشور نیز به امضا برساند.
وی تصریح کرد که در توافقنامه آمریکا با دولت افغانستان‌ تاکید خواهد شد که دولت افغانستان از جزئیات توافقنامه صلح آمریکا و طالبان با خبر است و این توافقنامه در هماهنگی با کابل صورت گرفته است.
سخنگوی رئیس اجرایی دولت افغانستان از ارائه جزئیات درباره این موضوع خودداری کرده است.
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که دولت افغانستان بارها از جزئیات مذاکرات صلح آمریکا با طالبان و توافقنامه احتمالی صلح ابراز بی‌خبری کرده است.
از نظر حقوقدانان در حالی که دولت افغانستان توافقنامه صلح احتمالی آمریکا با طالبان را تائید نکند این توافقنامه هیچ ضمانت اجرایی نخواهد داشت.
کارشناسان بر این باورند که آمریکا پیش گامی کرده و تلاش می‌کند تا از طریق امضای این توافقنامه دولت افغانستان را در یک عمل انجام شده قرار دهد تا در صورت توافق و یا معامله احتمالی آمریکا با طالبان حق اعتراض نداشته باشد.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 633964 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.