خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 633964 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ذوالقدر: چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی، چاره تحریم‌ها و عهدشکنی‌هاست

ایسنا | سیاسی | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:17
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی را عنصر مهم و استراتژیک جهت توسعه سازمانی و چاره تحریم‌ها و عهدشکنی‌ها عنوان کرد.
اقتصادي،رفع،جهت،توليد،مجلس،استراتژيك،رونق،موانع،شوراي،توسعه،ا...

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی را عنصر مهم و استراتژیک جهت توسعه سازمانی و چاره تحریم‌ها و عهدشکنی‌ها عنوان کرد.
به گزارش ایسنا، سیده فاطمه ذوالقدر در دومین نشست چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی که روز گذشته در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به تحریم‌ها و نوسانات نرخ ارز، گفت: اگرچه استفاده از تحریم‌های اقتصادی به منظور اجرای مقاصد سیاسی روش جدیدی نیست، اما برقراری تحریم‌های گسترده و بی‌سابقه و عهد شکنی های بـین المللـی علیـه جمهـوری اسـلامی ایـران، بخش‌های مختلف اقتصادی دولت را بـا چـالش‌هـای جدی مواجه کرده که رفع ایـن چـالش‌هـا نیازمند برنامه ریزی فعـال و دقیق است که قابلیت تطبیق سریع با شرایط جدید را داشته باشد.
وی با تأکید بر رفع موانع و ایجاد تسهیلات برای رونق تولید، ادامه داد: تولید درکلاس جهانی، یک دیدگاه استراتژیک به تجارت است که برای بقای بنگاههای اقتصادی باید به سمت آن حرکت کرد و در این راستا چابک سازی، عنصر مهم و استراتژیک جهت توسعه سازمانی و چاره تحریم‌ها و عهدشکنی‌هاست.
وی با بیان این‌که «بی‌توجهی به تأثیرات تحریم و عدم تـلاش بـرای کـاهش آن ممکن است خسارات جبران ناپذیری بر اقتصاد کشور بگذارد»، از کسانی که با درک صحیح از وضعیت کنونی جامعه با برگزاری این نشست ها و دعوت از کارشناسان و استفاده از نظرات، در پی رفع موانع تولید و توسعه اقتصاد کشور هستند، تقدیر کرد.
نماینده مردم تهران با اشاره به لحاظ چابک سازی در تصویب طرح ها و لوایح مختلف و مرتبط توسط نمایندگان مجلس، افزود: در این زمینه مقررات کافی وجود دارد و تصویب و ازدیاد مصوبات فاقد ضرورت است.
وی رفع موانع و رونق تولید را دغدغه ی این روزهای سیاستگذاران نیز دانست و یادآور شد: به خصوص نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های تخصصی که در این خصوص با استفاده از گزارشات مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و اخذ نظر از سایرکارشناسان و صاحب نظران، به دنبال ایجاد تسهیلات و نظارت گسترده بر اجرای درست مقررات جهت رونق کسب و کار و درآمدزایی هستند و البته مسئولین، جهت پیشبرد امور همواره نیازمند پیشنهادات و مطالبات فعالان اقتصادی و متخصصین امر هستند.
انتهای ‍پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 633964 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.