خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 626615 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

موضع‌گیری آمریکا در قبال آزمایش موشکی اخیر کره‌شمالی

مهر | بین‌الملل | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:06
یک مقام ارشد دولت آمریکا به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی واکنش نشان داد.
كره،شمالي،ژاپن،موشكي،آزمايش،جنوبي،شليك

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، یک مقام ارشد دولت آمریکا امروز جمعه در واکنش به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی اعلام کرد که واشنگتن از گزارش های منتشر شده در خصوص جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی آگاه است و اوضاع را از نزدیک با همپیمانانش از جمله کره جنوبی و ژاپن زیر نظر دارد.
این مقام آمریکائی در این خصوص گفت: ما از گزارش ها در خصوص شلیک موشک از سوی کره شمالی آگاه هستیم و به رصد اوضاع ادامه می دهیم.
ما از نزدیک در حال مشورت با ژاپن و کره جنوبی هستیم که از هم پیمانان ما محسوب می شوند.
این درحالیست که وزارت دفاع ژاپن ساعاتی پیش با صدور بیانیه ای به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی واکنش نشان داده بود.
در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع ژاپن در این خصوص آمده بود: موشک‌های شلیک شده کره شمالی به آبهای سرزمینی ژاپن یا منطقه اقتصادی انحصاری ما نرسیده اند.
به همین دلیل، اقدام کره شمالی به صورت مستقیم بر امنیت ما تأثیرگذار نیست.
آبه شینزو نخست وزیر ژاپن نیز در این خصوص گفته بود: هر کاری بتوانم برای تأمین امنیت مردم کشورم انجام خواهم داد؛ در این میان با آمریکا نیز همکاری های نزدیکی خواهیم کرد.
گفتنی است، کره جنوبی ساعاتی پیش در بیانیه‌ای ادعا کرد که همسایه شمالی این کشور دو «پرتابه نامشخص» جدید به سمت دریای ساحل شرقی خود شلیک کرده است.
این در حالیست که کره شمالی در واکنش به بدعهدی های آمریکا و ادامه رزمایش مشترک این کشور با کره جنوبی، اخیراً چند آزمایش موشکی انجام داده است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 626615 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.