خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 633964 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حل مشکل قیمت گذاری اقلام به دست تابلوهای معاملاتی بورس کالا

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:00
نیکزادی پناه گفت: تمرکز معاملات در بستری قابل نظارت و شفاف، عمده مشکلات دولت در حوزه تنظیم بازار را رفع و دیگر نیازی به ورود در حوزه قیمت گذاری نخواهد بود.
كشاورزي،محصولات،بورس،توليد،كشاورزان،عرضه،بازار،حوزه،مجلس،نيكز...

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛
حبیب الله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بخش کشاورزی و تولیدات این حوزه از مزیت های کشور ماست، اما شاهد بازار بهم ریخته و نبود آمار‌های واقعی و موثق در این بخش هستیم که باید مسوولان فکری اساسی برای این موضوع کنند.
نیکزادی پناه گفت: با وجود آنکه عمده ترین فعالیت‌ بخش کشاورزی به شکل سنتی و بدون بهره وری مناسب انجام می‌شود، اما همچنان به شیوه‌های قدیمی دل بسته ایم و قصد استفاده از تکنولوژی های نو در این بخش را نداریم.
این در حالیست که می‌توان در گام نخست نسبت به عرضه کالا‌های کشاورزی در بورس اقدام کرد تا اصلاحات ساختاری بخش کشاورزی کلید بخورد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های بخش کشاورزی همگی نیاز به اصلاح دارد به طوری که انبار‌ها و سردخانه‌های نگهداری محصولات کشاورزی باید استانداردسازی شوند و مهم تر از آن باید برندسازی و شناسنامه دار کردن کالا‌های کشاورزی مورد توجه قرار بگیرد تا از این طریق یک بانک اطلاعاتی از نام کشاورز به عنوان تولید کننده، محل تولید و عرضه محصولات کشاورزان و نیاز کشور به تولید انواع محصولات مشخص شود.
بیشتر بخوانید: ساختار سنتی تولید و معامله، مهم‌ترین مشکل بخش کشاورزی
او با اشاره به ضعف در حوزه بسته بندی و درجه بندی و ثبت نشان تجاری، گفت: در وهله نخست برای بهبود معیشت کشاورزان و بهبود اقتصاد بخش کشاورزی باید بازار محصولات سامان یابد تا عرضه کالا‌ها در بورس بهترین نسخه در این زمینه تلقی شود.
نیکزادی پناه افزود: با ورود محصولات کشاورزی در بورس و امکان عرضه مستقیم تولیدات کشاورزان در این بازار، سود واقعی حاصل از تولید به کشاورزان می‌رسد و انگیزه تولید در این بخش احیا می‌شود.
از طرفی با تمرکز معاملات در بستری قابل نظارت و شفاف، عمده مشکلات دولت در حوزه تنظیم بازار نیز مرتفع می‌شود و دیگر نیازی به ورود در حوزه قیمت گذاری نخواهد بود.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: نبود شفافیت در روند داد و ستدها، واردات و صادرات محصولات کشاورزی نیز از دیگر معضلات این بخش است که می‌توان با تکیه بر عرضه کلیه محصولات در بورس به شفافیتی مطلوب در این امر رسید.
وی معتقد است که برای فاصله گرفتن از بحران اقتصادی و تجربه نشدن رویداد‌های یکی ۲ سال اخیر، امروز که شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها هستیم باید زمینه شفافیت بازار و اصلاح زیرساخت‌ها را فراهم کنیم تا در مواقع بحرانی بهترین تصمیم‌ها در جهت حمایت از تولید گرفته شود.
او در پایان گفت: راهی جز مدرن کردن بازار‌ها و آشنایی کشاورزان با سازوکار بورس نداریم؛ این همان مسیری است که در دنیا نیز انواع کالا‌های کشاورزی در بورس‌های کالا معامله می‌شود و امروز ابزار‌های مالی روی این محصولات از رونق قابل توجهی برخوردار است.
انتهای پیام/
راهی جز مدرن کردن بازار‌ها و آشنایی کشاورزان با سازوکار بورس نداریمبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 633964 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.