خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 626615 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سهام آسیا با امید به ضروری شدن مشوق‌های اقتصادی قوت گرفت

مهر | اقتصادی | جمعه، 25 مرداد 1398 - 12:56
سهام آسیایی پس از یک هفته پر تلاطم، با اشاره چین به ضرورت حمایت بیشتر از اقتصاد و با افزایش انتظارات از ارائه مشوق‌های بیشتر توسط بانک‌های مرکزی جهان، جای پای خود را محکم کرد.
درصد،شاخص،تقويت،بازار،ارز،باقي،ژاپن،چين

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در معاملات امروز، جمعه، پس از یک هفته پر تلاطم، با اشاره چین به ضرورت حمایت بیشتر از اقتصاد و با افزایش انتظارات از ارائه مشوق‌های بیشتر توسط بانک‌های مرکزی جهان، سهام آسیایی جای پای خود را محکم کرد.
گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۲ درصد رشد کرد، هرچند هنوز از لحاظ هفتگی ۱ درصد سقوط کرده است.
حال‌وهوای بازارها وقتی تقویت شد که برنامه‌ریز دولتی چین اعلام کرد پکن برنامه‌ای برای تقویت درآمد ارائه خواهد کرد.
هرچند فعلا جزئیاتی از این طرح منتشر نشده است.
رشد سهام آمریکایی و اروپایی هم به تقویت بازار ها کمک کرد.
در ساعات کاری بازارهای آسیایی و در اولین ساعت کار بازارهای اروپا، شاخص ای‌مینی اس‌اندپی۵۰۰ با ۰.۵۵ درصد رشد روبرو شد.
شاخص پن یوروپین یورواستاکس۵۰ هم ۰.۵ درصد بالا آمد.
داکس آلمان ۰.۸۳ درصد و کاک فرانسه ۰.۷۰ درصد رشد کردند در حالی که فوتسی انگلیس بدون تغییر باقی ماند.
فوتسی ایتالیا هم ۰.۸۷ درصد بالا آمد.
در بازار آسیا، شاخص نیکی ژاپن توانست با جبران افت‌های اولیه، به رشد اندک ۰.۰۶ درصدی دست پیدا کند، در حالی که کامپوزیت شانگهای چین ۰.۲۹ درصد رشد کرد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۹۵ درصد جهش کرد.
شاخص‌های استرالیا و کره‌جنوبی همچنان در منطقه قرمز باقی ماندند؛ شاخص ای‌اس‌اکس ۰.۰۴ درصد و شاخص کوسپی ۰.۵۳ درصد افت کردند.
در بازار ارز، شاخص دلار توانست در برابر ۶ ارز مطرح جهان تقویت شده و به نرخ ۹۷.۰۳۳ واحد برسد، در حالی که نرخ برابری دلار با ارز امن بازار، یعنی ین ژاپن، بدون تغییر، ۱۰۶.۲۰ واحد باقی ماند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
812.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 626615 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.